İçeriğe geç
Anasayfa - iPhone Üreticisi Foxconn Zor Durumda Kaldı

iPhone Üreticisi Foxconn Zor Durumda Kaldı

Apple üreticisi Foxconn son bir yıldaki gelirinin yüzde 11 düştüğünü açıkladı.

Covid kısıtlamalarının etkili olduğu en büyük iPhone fabrikasındaki huzursuzluk ile birlikte Kasım ayı ekonomik gerileme son bir yılda yüzde 11’e ulaştı. Çin’in Zhengzhou şehrindeki fabrikası coronavirus kısıtlamalarından çok fazla etkilenmişti. Apple da yeni iPhone 14 dağıtımlarının Foxconn’u etkileyen Covid kısıtlamaları nedeniyle gecikeceği konusunda uyarı yapmıştı.

Foxconn yetkilisi her şeye rağmen büyümeye devam edeceklerini söyleyerek; bu durumun geçici olduğunu belirtti. Daha iyi satışlar ve kaliteli bileşenlerin kullanımıyla büyüyeceklerini söyledi. PlayStation 5 gibi pek çok oyun konsolu da üreten şirket covid salgınının atlatılmasıyla normale dönmeye başladıklarını ve kademeli olarak üretim kapasitelerini artırdıklarını belirtti.

Şirket en çok etkilendiği ‘çalışanların huzursuzluk durumunu’ düzeltmek için çalışanların bir aile yakınını işe getirmeleri karşılığında 143 Dolar teklif etti. Çin hükümeti de yaşanan bütün bu olumsuzlukları engellemek için bazı bölgeleri tecritten muaf tuttu.

Oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir