İçeriğe geç
Anasayfa - Bilgisayarım Windows 11 Destekliyor mu?

Bilgisayarım Windows 11 Destekliyor mu?

WhyNotWin11, Bilgisayarımızın veya Dizüstü Bilgisayarımızın Windows 11’i çalıştırıp çalıştırmadığını (desteklediğini) kontrol etmemizi sağlayan bir Windows 11 Bilgisayar Sağlık Kontrol Aracıdır. Microsoft’un Sağlık Denetimi Aracının aksine, Bu WhyNotWin11 Windows 11 Denetim Aracı doğru bilgiler verir ve bilgisayarınız Windows 11’i çalıştıramıyorsa bu araç, bilgisayarınızın Windows 11’i çalıştıramamasının nedenlerini gösterecektir.

Kısa süre önce Microsoft, Windows 11 duyurusunu yayınladı. Yeni nesil Windows 11, Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltme olarak gelecek. Bu yeni pencerelerde birçok yeni özellik eklendi Artık herhangi bir mobil uygulamayı Windows PC’de kolayca çalıştırabilirsiniz. Ancak Sorun, Windows 11’in her bilgisayar için mevcut olmamasıdır. Öncelikle cihazınızın uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor, Whynotwin11 adlı basit bir araç indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama, PC’nizi veya Dizüstü Bilgisayarınızı tarar ve size Windows 11’in neden Uyumlu olmadığını söyler. Size bir sorun olan tüm sistem donanımının bir listesini verecektir.

Bilgisayarınızın Windows 11 ile Uyumlu Olduğu Nasıl Kontrol Edilir?

1. Öncelikle, Yazının altındaki “WhyNotWin11 2.3.2 İndir” butonundan WhyNotWin11 – PC Health Check Tool’u indirin.

2. Şimdi Why Not Win 11 Tool’u PC’nize yükleyin.

3. Şimdi Bu Aracı PC’nizde açın.

4. Şimdi “Yönetici Olarak Çalıştır” Kutusu görünecektir, EVET sekmesine tıklayın.

5. Şimdi WhyNotWin11 Yazılım ve Donanımınızı taramaya başlayacaktır.

6. PC’niz Windows 11 ile uyumluysa, bir Tamam mesajı görünür, uyumlu değilse size Kızıl çarpı ile ilgili bir sorunun nerede olduğunu gösterir.

blank

Bu kadar! Artık PC’nizin Windows 11’i çalıştırıp çalıştıramayacağını biliyorsunuz. Bilgisayarınız Windows 11’i çalıştıramıyorsa hata verecektir. Belirli sorunları çözmek için göreviniz. Bundan sonra, Windows 11 PC’nizde desteklenecektir.

Microsoft ayrıca PC Health Check PC yazılımını resmi olarak yayınladı. Ancak bu uygulama yalnızca başlangıçta hiçbir ayrıntı içermeyen bir başarılı/başarısız mesajı gösterir. Bilgisayarımdaki sorunun ne olduğunu bulmak isteyen varsa, Microsoft PC Health Checker uygulamasıyla herhangi bir çözüm bulamıyor. Bu nedenle, Whynotwin11 uygulaması, sisteminiz hakkında size uygun ayrıntıları vereceği için trend oluyor. Windows 7,8 & 10 gibi Windows’ta Why not win 11 çalıştırabilirsiniz. Why not win11’de grafiksel bir kullanıcı arayüzü elde edeceksiniz. Yani Windows 10 için WhyNotWin11’i yukarıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Bu PC Uyumluluk Kontrol Aracının Özellikleri aşağıda verilmiştir.

WhyNotWin11 Özellikleri

  • Bu Windows 11 Kontrol Aracında, bir Grafik Kullanıcı Arayüzü alacaksınız.
  • Why Not Win 11 programı tüm uyumluluk gereksinimlerini kontrol eder ve Bilgisayarın mı yoksa Dizüstü Bilgisayarın mı bu gereksinimi karşılayıp karşılamadığını görüntüler.
  • WhyNotWin11 yeşil renk evet, kırmızı renk Hayır ve net değil için sarı renk gibi grafik renk formunda yanıt verir.
  • WhyNotWin11, CPU türü, TPM sürümü, RAM miktarı ve Bios vb. dahil olmak üzere tüm alanlarda tüm donanım uyumluluğunu kontrol edecektir.
  • Donanımın çoğu Windows 11 ile uyumluysa, muhtemelen Windows 11’in sisteminize yüklenmesini engelleyemeyecektir.
  • Bu uygulama, uyumlu olmayan donanımlar hakkında size ayrıntılı bilgi verir. Böylece bu sorunu çözebilirsiniz.
  • Bunlar WhyNotWin11 PC Sağlık Kontrol Aracının harika özellikleridir ve bu özellikler onu Microsoft’un resmi Windows 11 PC Uyumluluk Kontrol Aracından çok daha iyi hale getirir.

WhyNotWin11 2.4.2.1 İndir

Oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir