İndirme ayrıntıları

Balabolka 2.15.0 Balabolka 2.15.0.799 GÜNCELLENDİ

Balabolka bir Metin-Konuşma (TTS) programıdır. Sisteminizde yüklü tüm bilgisayar sesleri Balabolka için kullanılabilir. Ekrandaki metin WAV, MP3, MP4, OGG veya WMA dosyası olarak kaydedilebilir. Program pano içeriğini okuyabilir, belgelerin metnini görüntüleyebilir, font ve arka plan rengini özelleştirebilir, sistem tepsisinden ya da global kısayol tuşlarından okumaları kontrol edebilir.

Balabolka, Microsoft Speech API'sinin (SAPI) çeşitli versiyonlarını kullanır; hız ve perde dahil olmak üzere bir sesin parametrelerini değiştirmeye izin verir. Kullanıcı, sesin artikülasyonunun kalitesini iyileştirmek için özel bir ikame listesi uygulayabilir. Bu özellik, kelimelerin yazımını değiştirmek istediğinizde kullanışlıdır. Telaffuz düzeltmesi için kurallar normal ifadelerin söz dizimini kullanır.

Balabolka senkronize edilmiş metni harici LRC dosyalarına veya ses dosyalarının içindeki MP3 etiketlerine kaydedebilir. Bir bilgisayardaki veya modern dijital ses çalarlardaki bir ses dosyası çalındığında, metin eş zamanlı olarak görüntülenir (şarkılar için sözler gibi).

Desteklenen dosya formatları: AZW, AZW3, CHM, DjVu, DOC, DOCX, EML, EPUB, FB2, HTML, LIT, MOBI, ODS, ODT, PDB, PRC, PDF, RTF, TCR, WPD, XLS, XLSX.

balabolka-logo
Bilgiler
Eklenme 2021-01-27
Son Değişiklik 2021-09-13
Sürüm
Boyut 20.78 MB
Değerlendirme
(1 oy)
Ekleyen Administrator
Sistem MS Windows
İndirilme 90
Lisans Ücretsiz
Dil Türkçe
Joomla SEF URLs by Artio