İçeriğe geç
Anasayfa - RDK 5.3 (Radyo Dinle Kaydet)

RDK 5.3 (Radyo Dinle Kaydet)

Bilgisayarınızdan kolayca istediğiniz radyoyu dinlemek istiyorsanız; ayrıca dinlediğiniz radyodaki bir müziği yada yayını kaydetmek istiyorsanız RDK (Radyo Dinle Kaydet) programı sizin için ideal bir seçim olacaktır.

RDK (Radyo Dinle Kaydet) Program Üreticisinin Açıklamaları

Yeni özellikler eklenmiştir. Özellikle farklı dosya formatında kaydetme yeteneği eklenmiştir. Üretici MP3 dosya formatından başka formatlar çok daha kullanışlı olacağı kanaatinde. Seçeneklerden Kayıt sekmesinde artık istediğiniz dosya formatı seçilebilir durumda.

RDK (Radyo Dinle Kaydet) programının derlemesinde FFMPEG, video ve bazı plug-in’ lerden yalıtılmış sadece stream ve audio seçenekleri baz alınarak hazırlanmıştır. Standart derleme seçenekleri biraz kırpılmış. Normal derleme yapıldığında 39 MB iken bu derleme (programın boyutu) 11 MB civarına düşmüştür.

Diğer bir yenilik ise RDK simgesi hakkında. Birçok kullanıcı orijinal simgeyi geri istiyor. Bu simge koyu renk masaüstünüz varsa neredeyse görünmez oluyor. Bu sebeple her iki simgenin kullanılabilmesini sağlamak amacıyla bu seçeneğe bağlanmış. İki simgeden hangisini isterseniz seçebilirsiniz.

Son olarak bazı kullanıcılar favoriye eklemeyi bulamamışlar. Radyo listesinde Check kutusuna tıklatarak, fare ile sağ tuşa basıp Favorilere Ekle menüsünden yada Space (Boşluk) tuşuna basarak favori eklemeyi yapabilirsiniz.

NOT: Eğer bilgisayarınızda RDK’ nın eski sürümleri yüklü ise kaldırmanıza gerek yoktur. RDK 5.3 kurulum programı, eski sürümü kaldırıp yerine 5.3 sürümünü kurar.

Oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir