İçeriğe geç
Anasayfa - Screenpresso 2.1.7

Screenpresso 2.1.7

Screenpresso çok kullanışlı bir ekran yakalama aracı olmasının dışında kurulum gerektirmeyen yapısıyla direk çalışır. Arka planda çalışmaya devam eder. Yerleşik resim düzenleme özelliğiyle yakaladığınız resimleri hemen düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Belge oluşturucusuyla PDF belgelerinizi de oluşturabilirsiniz. Program ücretsiz, Türkçe ve kolay kullanıma sahiptir.

Kaydırmalı Sayfaların Tamamını Kolayca Görüntü Olarak Yakalayın

  1. Print Screen düğmesine basarak Screenpresso programının çalışmasını sağlayın. Fare imleci artı işaretine dönüşecektir. Ekranınızda hareket ettirince kırmızı alanların oluştuğunu göreceksiniz. Bunlar yakalayabileceğiniz alanları göstermektedir. Tam ekranı yada içindeki sayfa veya menü gibi küçük alanları da otomatik işaretleyerek kolayca ekran görüntüsünü alabilirsiniz.
  2. Ekranın sağ alt kısmındaki yakınlaştırma merceği sayesinde mükemmel piksel doğruluğuna sahip bir bölge seçmek için ekranınızın herhangi bir yerine tıklayın ve sürükleyin.
  3. Eğer isterseniz yakalamak istediğiniz görüntüyü kısa bir video (mp4) olarak da kaydedebilirsiniz. Anlık görüntünüzün bazen anlatamadı şeyleri çok küçük bir video görüntüsü kolayca anlatabilir. Oluşan video görüntünün boyutunu, formatını kolayca değiştirip hemen paylaşabilirsiniz.
  4. Screenpresso içerisinde ekran görüntülerinizi işaretlemek için yerleşik bir vektör görüntü düzenleyicisi de bulunmaktadır. Düzenleyiciyi açmak için Screenpresso’nun çalışma alanındaki bir görüntüye çift tıklayın veya Düzenle düğmesine tıklayın. Oklar ekleyin, bir alanı ön plana çıkarın, renkli konuşma balonları, dikdörtgenler, elipsler, metin kutuları, belirtme çizgileri ve daha fazlasını yapın. Kırpma işlemi, alt gölge, yuvarlatılmış köşeler, yansıma, yırtık kenarlar ve daha süslü kenarlık efektleri ekleyin.
  5. Screenpresso ayrıca resimlere ve yorumlara dayalı olarak PDF, Microsoft Word (DOCX) veya HTML belgeleri de oluşturabilir.
  6. Uygulamayı kurmanıza gerek yok, indirdikten sonra doğrudan kurmayı veya çalıştırmayı seçebilirsiniz . Screenpresso her zaman kullanılabilir olmak için arka planda çalışır.
  7. 22 dil desteğinin içerinde Türkçe de bulunmaktadır.

Chrome uzantısı sayesinde kayan sayfaları tek bir tıklamayla yakalar ve yakalanan görüntü dizinini Screenpresso masaüstü uygulamanızda açar.

 

Oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir