İçeriğe geç
Anasayfa - PDFCreator 5.1.1

PDFCreator 5.1.1

PDFCreator programı ile kelime işlemci (word) programınızla yazdığınız dosyaları pdf türüne dönüştürebilirsiniz. PDFCreator ile PDF formatına dönüştürme yaparken dosya çözünürlüğünü ayarlayabilir, arka planı ayarlayabilir, renkleri değiştirebilir, sıkıştırabilir ve şifreleyebilirsiniz.

Dosyalarınızı Hızlıca PDF Formatına Dönüştürün

PDFCreator, PDF dosyalarını dosya olarak kaydetmek için kullanılan sanal bir yazıcıdır. Sadece sayfayı döndürerek görüntüleme ve metinleri sıkıştırma düzeyine kadar çok sayıda seçeneğe sahiptir. Daha az gelişmiş kullanıcılar için varsayılan profili kullanmanızı ve en çok ön ayarlı ayarlardan birini seçmenizi öneririz. Bununla birlikte, daha ileri düzey kullanıcılar, kurulum menüsüyle oynayarak özelleştirilmiş bir PDF oluşturabilirler.

Ayrıca belgeleri üç farklı şifreleme düzeyi ile şifreleyebilir, dijital imza ekleyebilir ve belgeyi otomatik olarak e-postayla veya yazıcıya gönderebilirsiniz.

PDFCreator’ın farklı sanal yazdırma modları vardır, ayrıca PDF oluşturmaya ek olarak PDF’yi PDF oluşturmak için kullandığınız aynı prosedürü izleyerek PNG, JPEG, BMP, TXT, RAW ve diğer birçok formatta da dönüştürebilirsiniz.

PDFCreator, başlangıçta sanal yazıcılara aşina olmayanların kafasını karıştırabilir. Bu nedenle, öncelikle dönüştürmek istediğiniz dosyayı hazırlamış olmanız gerekmektedir. Bu yüzden bir metin belgenizin, bir görselinizin, Excel dosyanızın, bir sunumunuzun veya bir e-postanızın olduğundan emin olun.

PDFCreator ile PDF dosyası oluşturmanın 2 yolu vardır:

  1. Belgeyi yerel programla açın (örneğin, bir DOC ise Microsoft Word ile açın), Yazdır’a tıklayın ve yazıcınız olarak PDFCreator’ı seçin.
  2. PDFCreator’ı açın, araç çubuğundan Belge / Ekle’yi seçin. Açılır menüden Tüm Dosyaları seçin, yolu seçin ve Kaydet’e tıklayın.

PDFCreator arayüzü oldukça basittir. Program, metin dosyalarını PDF’ye dönüştürür, ancak çok sayıda görüntü içeren dosya düzenleriyle ilgili sorunlara neden olabilir. Dosya düzgün bir şekilde dönüşmüyorsa, doPDF veya FreePDF gibi alternatifleri deneyebilirsiniz.

PDFCreator, örneğin, bir CV’yi paylaşmak için PDF’ye dönüştürmek istiyorsanız, ancak değiştirilmesini istemiyorsanız, mükemmel bir çözümdür. Aynı zamanda biçimlendirme sorunlarından kaçınmak için harika bir çözümdür.

NOT: Yükleme sırasında, bazı antivirüsler (ör. NOD32) virüs tehdidi olarak algılayabilir. Bu yanlış bir uyarıdır. PDFCreator herhangi bir virüse sahip değildir.

Oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RSS
Follow by Email
Facebook0
Twitter20