İndirme ayrıntıları

Adobe Acrobat Reader DC 2021.007.2 Adobe Acrobat Reader DC 2021.007.20091

Adobe Reader DC 2021, önceden beri en çok bilinen ücretsiz PDF belgesi okuma programıdır. Elektronik belgelerinizi, e-booklarınızı okuyabilir, dijital imza atabilir, yazdırabilir , belgeler üzerinde başkalarıyla ortak çalışabilirsiniz. Adobe Reader PDF programı son sürüm (2021) Türkçedir.

Özellikleri

Adobe Reader, ofis işlerini tamamlamak için gerekli kapsamlı bir araç setine sahiptir. PDF programları arasındaki en yaygın özellik, "Açıklama" aracıdır. Ek açıklamalar, belgeye ekleyebileceğiniz yorumlardır. Adobe Reader'da, yorumlarınızı dosyaya vurgulamayı, üstünü çizmeyi, yazmayı veya yapıştırmayı seçebilirsiniz. Sayfanın belirli bir alanına notlar eklemek, diğer okuyucuların yapılması veya anlaşılması gerekenleri not etmesine yardımcı olacaktır.

Bu programın bir diğer önemli özelliği de "Doldur ve İmzala" aracıdır. Yazabileceğiniz veya çizebileceğiniz doldurulabilir form alanlarını otomatik olarak tanır. Bu aracı, açılır listelerle alanları bulmak için de kullanabilirsiniz. Dosyayı optimize etmekten PDF'yi oluşturan kişinin sorumlu olduğunu unutmamak önemlidir. Dosyanın optimize edilmiş form alanları içermemesi durumunda, imzanızı, bilgilerinizi veya yanıtlarınızı Doldur ve İmzala aracıyla yine de ekleyebilirsiniz. Optimize edilmemiş alanların tek dezavantajı, metin veya çizimin yanlış hizalanmış görünebilmesidir.

Körlük, görme bozukluğu veya hareket engelli Adobe kullanıcıları, belgeler ve formlarla etkileşimde bulunmak için PDF okuyucuyu kullanmaya devam edebilir. Programın Erişilebilirlik bölümünde, kullanımı kolay sihirbazını kullanarak tercihinizi kolayca özelleştirebilir veya ayarlayabilirsiniz. Daha dinamik bir arka plan oluşturmak için yüksek kontrast modunu, geniş tip ekranı ve diğer araçları etkinleştirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, programın belgeyi yüksek sesle okumasını sağlayan metinden sese özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

İnternet dedektifleri veya bilgisayar korsanları bir PDF dosyasına kötü amaçlı kod ekleyebilir. Adobe Reader, Korumalı Mod özelliği ile bu sorunu ortadan kaldırır. Son kullanıcı işletim ortamlarını taklit ederek izole bir ortama kötü amaçlı yazılım veya tehditler göndermekten sorumludur. Virüs cihazınızdan uzaktayken, tüm hassas verileriniz ve fikri mülkiyetleriniz yetkisiz kişiler tarafından çıkarılamaz veya bunlara erişilemez.

PDF Reader'da eksik olan şey, dosyanıza şifre uygulama yeteneğidir. Adobe bu özelliği Adobe Acrobat yazılımına vermiştir. Güvenlik ayarları, belgeye erişebilecek, düzenleyebilecek ve yazdırabilecek yazar veya kullanıcıyı tanımlamanıza olanak tanır. Bu, belgenin gizliliğini sağlamak için harika bir özellik olurdu.

Adobe Reader DC, PDF dosyalarını okumak ve bunlarla etkileşim kurmak için gerekli tüm araçları sunar ve bu da onu öğrenciler, yöneticiler, ajanslar ve diğer ofis çalışanları için uygun bir araç haline getirir. Adobe, ayar özellikleri açıkça görebildiğinden ve belgeyi daha iyi anladığından, görme engellileri de düşünmektedir. Adobe Reader'ın şifreler ayarlayarak dosyalarınızı gizli tutabilmesi güzel olurdu, ancak korumalı modu bilgisayar korsanlarının dosyanıza veya bilgisayarınıza erişememesini sağlamak için yeterlidir.


Adobe Reader Touch Windows 8

adobe-reader-logo
Bilgiler
Eklenme 2021-01-26
Son Değişiklik 2021-10-07
Sürüm
Boyut 1.18 MB
Değerlendirme
(0 oy)
Ekleyen Administrator
Sistem MS Windows
İndirilme 270
Lisans Ücretsiz
Dil Türkçe
Joomla SEF URLs by Artio